Sık Sorulanlar

Kiralama yapacak kişinin belirlenen yaş gruplarında olması, kendi adına en 1 adet aktif kredi kartı ibraz etmesi ve finansal risk analizinin istediği araç grubu için uygunluk vermesi gerekmektedir. Aynı işlemler şirket kiralamaları içinde istenmektedir, haricen aşağıdaki evrakları da beyan etmeniz gerekmektedir.

- Vergi Levhası
- İmza Sirküleri
- Faaliyet Belgesi
- Kaşe

Araç kiralama yaş sınırı: Ekonomi sınıf araçlar için 22 yaş 2 yıllık ehliyet,orta sınıf araçlar için 24 yaş 3 yıllık ehliyet, üst sınıf araçlar için 25 yaş 3 yıllık ehliyet istenmektedir.

Tüm kiralamalarda, kiralama yapan kişi adına ait kredi kartı talep edilmektedir. Kredi kartı dışında nakit, debit kart, sanal kart, ek kart, senet vb. ödeme şekilleri kabul edilmemektedir.

Güvenlik kuralları gereği tüm rezervasyon kanallarımız aracılığıyla yapılan araç kiralama hizmetleri için sürücü bilgileri ile ödeme yapılan kredi kart bilgilerinin eşleşmesi gerekmektedir.

Kiralama yaptığınız araç grubuna göre değişen bedeller de depozito alınmaktadır. Ekonomi sınıf için 1000 TL, Orta sınıf için 1500TL, Üst sınıf için 2500, depozito bedeli alınmaktadır.

Depozito kiralamanın sona ermesinin akabinde; varsa ücretli karayolları ve köprü geçişleri, eksik yakıt, günlük km sınırı aşımı ve hasar bedelleri düşülerek kalan tutar iade edilir. Bu tutarlar yok ise depozitonun tamamının iadesi için misafirlerimizin kredi kartının bağlı olduğu bankaya iletilir. Depozito iadesi, bankalar arası işlemlere bağlı olarak 2 ile 10 iş günü içerisinde misafirlerimizin kredi kartına yansıtılmaktadır

Aracı almış olduğunuz ofisten farklı bir adrese bırakabilmeniz için aracın sizden sonra rezervasyonu olmaması gerekmektedir. Mutlaka çıkış sağladığınız ofisinizle iletişim kurarak farklı adrese bırakma uygunluğu için onay almanız gerekmektedir.

Aracın teslimatında gecikme yaşayacak ise aracı kiralarken iade ofisi olarak belirttiğiniz ofise bilgi verilmesi önemlidir. Ofislerimizin kapanış saatinden sonra dönen araçlar otomatik olarak ertesi güne uzatılır ve 1 günlük kira bedeli yansıtılır. Gecikme süresinin 2 saati aştığı durumlarda bir günlük kira bedeli yansıtılır.

Kiralama sözleşmesi, aracı kiralayan kişi ile yapılmaktadır. Sözleşmeye bağlı olarak, aracın tüm sigorta ve güvence şartlarında aracı kiralayan kişinin bilgileri yer almaktadır. Kira sözleşmesinde bilgileri olmayan bir kişinin sürücü olarak maddi ya da manevi hasarlı bir kazanın tarafı olması durumunda; tüm sigorta ve güvenceler geçersiz sayılır, hem aracı kiralayan hem de kazaya karışan kişiler kazadan sorumlu tutulur. Dilerseniz ek ürün olarak 1 adet ek sürücü sözleşme başlangıcında ofisimizde sözleşmeye imza atması şartı ile ekletebilirsiniz

Günlük ve aylık kiralamalara göre değişen kilometre sınırı uygulamamız bulunmaktadır. Tüm araç grupları için günlük 350 KM sözleşme başı maksimum 3500 km uygulanmaktadır. Kilometre sınırı uygulamamız hakkında detaylı bilgi için kiralama sözleşmesi detaylarını inceleyebilirsiniz.

Tüm filomuzdaki araçlarımızda HGS bulunmaktadır. HGS ücreti + %18 hizmet bedeli tarafınıza fatura edilerek kredi kartınızdan ya da depozito bedelinizden tahsil edilir. Geçiş ücreti ile ilgili tahsilat süreci Karayolları Genel Müdürlüğü'ne bağlı olduğu için olağan sürelerden daha geç tahsilat yapılabilmesi mümkündür. HGS olan araçlarımız ile OGS gişelerinden geçiş yaptıysanız; kaçak geçiş yapmış olursunuz. Kaçak geçiş ücreti kiralama sürecinde ibraz edilen kredi kartından tahsil edilir.

Aracın kiralandığı ofisi arayarak yetkili kişilere bilgi vermesi gerekmektedir. Misafirlerimizin duran araca çarpması halinde ya da aracımız park halindeyken üçüncü şahıslar tarafından aracımıza çarpılması halinde; aracın yeri değiştirilmeksizin en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınmalıdır. Çarpışma halinde; sürücü belgesiz motorlu araç kullanılması, sürücüde yaş küçüklüğü olması, sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesinin olması, kazaya karışan araçlardan birinin kamu kurumlarına ait olması, kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelmesi, sadece üçüncü kişilere ait eşyalara zarar gelmesi, kazaya karışan araçlardan birinin trafik sigortasının bulunmaması, kazanın ölüm ya da beden zararı ile sonuçlanması hallerinden en az birisi mevcutsa aracın yeri değiştirilmeksizin en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınmalıdır. Çarpışma halinde yukarıda belirtilen maddelerden hiçbiri oluşmadıysa, misafirlerimizin kazanın oluş biçimine göre Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağı tutması ve kazaya karışan her iki tarafın tüm evraklarının (karşı tarafın ruhsat, trafik sigortası, ehliyet kopyası ve olay yeri fotoğrafları) eksiksiz olarak ibrazı gerekmektedir.

Whatsapp Telefon
UA-211778099-1